środa, 13 maja 2015

Takie ładne foty V

... Przyszły do mnie motyle, utrudzone lotem,
Przyszły pszczoły z kadzidłem i mirrą i złotem,
Przyszła sama Nieskończoność,
By popatrzeć w mą zieloność ...

( B.Leśmian  "Łąka")12 komentarzy:

 1. O!!! Paz krolowej udalo Ci sie sfotografowac...to nie czesty motyl, sliczny jest...a foty rzeczywiscie ladne, zapachnialo w kanadzie polska laka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paź to rzeczywiście rzadkość i tak mi sie jakoś udaje spotkać go co roku w maju, ale tylko raz potem gdzieś znika, a majowa łąka jest u nas najpiękniejsza. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. idealny do tych zdjęć, piękny cytat! Zdjęcia baaardzoooo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leśmiana uwielbiam, jest taki na wskroś "parno-chaszczowo-łąkowy", a ciągoty do kwiatków i motyli zawsze miałam, tylko ten wiatr. Dzięki!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziekuję! Zazdroszczę Ci doboru kompozycji przy robieniu takich zdjć, u mnie to przypadkowość i pośpiech w dodatku między słońcem i wiatrem tak, że udało mi się.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Takie zdjęcia z bliska odkrywaja wiele tajemnic.

   Usuń
 5. Dzieję się w tej łące, oj dzieje. I po co mordować się w terenie, jak wystarczy położyć się i fotografować. I tak, aż do sierpnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt! Dramaty, komedie, tragedie, podchody, polowania, zaloty i seks, przebieranki, zabawy, kontemplacja, narodziny, śmierć i co tam kto jeszcze wypatrzy, żeby tylko nie te mrówki.

   Usuń
 6. Paź królowej! Król motyli! Ja mam jedno jego zdjęcie, na dodatek we Francji zrobione ;-) Kiedyś widziałam nad Krzywym, ale taki był szybki, że zapomnij!
  Łąka to taka bogata kraina. A tu pięknie pokazana :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Ja mam dwa zdjęcia, a widziałam go 4 razy , przy czym 3 w tym miejscu w którym zrobiona jest ta fota. Wylatuje zlasu i pędzi gdzieś na łąkę, a tu akurat przysiadł. bałam sie podejść, kombinować z obiektywem i tylko dlatego udało się. Są jeszcze wersje sierpniowe, równie szybkie i z takiej jest moje drugie zdjęcie, ale aparacik malutki to i zdjęcie takie.

   Usuń