poniedziałek, 8 czerwca 2015

Takie ładne foty VII

Maków polnych szkarłaty.10 komentarzy:

 1. Jak pięknie! Maki są bardzo fotogeniczne. Ja jeszcze żadnego w tym roku nie spotkałam na swojej drodze, a u Ciebie taki wysyp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję! To fakt maki sa bardzo fotogeniczne, ale niestety także wiotkie, a wiał wiatr i obiektyw był na ptaki i słońce było wysoko i fotograf nie umiał. Na tych fotach nie ma nawet połowy tego jak to naprawde wyglądało.Dziś od świtu chmury. A wysyp, 12 lat czekałam aż ktoś w okolicy wysieje zboże zanieczyszczone makiem i nie zrobi oprysku na chwasty.

   Usuń
 2. Mmmmmm, czuję zapach nagrzanej słońcem łąki i słyszę brzęczenie owadów... Muszę poszukać jakiejś łąki do wąchania :). Wspaniałe zdjęcia krótkiego kwitnienia maczków. Pozdrawiam, Kasia z Olsztyna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzęczenie było, ale to nie łąka, a łan żyta i miedza. Też żałuję, że kwitną tak krótko. Dziękuję i pozdrawiam!

   Usuń
  2. To tylko moja wyobraźnia :). Zauważyłam, że to w przyszłym chlebku cudne kwiecie :). Wszystko pachnie, a mnie bez różnicy czy to łąka czy zagon ziemniaków czy też łan zboża. Taki dziwak ze mnie :). Jeśli miałabym wybierać, które zdjęcie jest najpiękniejsze, wybrałabym.... Wszystkie! Kasia z O.

   Usuń
  3. Wyobraźnia to rzadka zaleta dw zisiejszych czasach, a kwitnący zagon ziemniaków ma swój urok szczególnie jeśli plumka w nim przepiórka. Napisałam o łanie bo wysiewałam mak na łące i nic, najbardziej lubi w zbożu.

   Usuń
 3. no fajnie masz, uprawa maku, pewnie i jakieś konopie by się znalazły, tam u Ciebie w Marunach, to Raj na Ziemi, istny Raj ... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myśle o konopiach, ale gdzieś za 2 lata. Raj i bez maków jest, ale z makami jakby piękniejszy.

   Usuń
 4. Mak - cóż to za fotogeniczny kwiat! Piękne zdjęcia! Usiłowałam któreś wyróżnić, ale się nie da - podobają mi się wszystkie :-)


  W zeszłym roku odkryłam wspaniały zagon maku, ale w tym już zaorany... Może jeszcze znajdę jakieś efektowne osobniki? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję! Ja co roku staram sie rozsiewać u siebie na łące i na miedzy mak, ale to nie przynosi żadnych rezultatów. A ten kawałeczek znalazłam przypadkiem i kombinowałam jak koń, z makami jakoś sie udało, z chabrami nie.

   Usuń