wtorek, 2 czerwca 2015

Takie ładne foty VI

Krowi stawek. Tak go nazwałam bo idące na popas krowy piją z niego wodę. Żyje tu całe mnóstwo żab, są też pijawki lekarskie, wiosną lubi tu zajrzeć kulik wielki, a w piękne niedzielne popołudnie gościły krzyżówki i brodziec.12 komentarzy:

 1. Niby wszystko takie zwykłe, a jednak dech zapiera. Uwielbiam to wszystko, nawet czuję zapach :). Prawdziwym rarytasem dla moich oczu jest brodziec, nie widziałam go na własne oczy, a jest wyjątkowo piękny. Jednak wciąż mam nadzieję, że życia starczy i na to. Przy okazji wpisu, łosia (a w zasadzie klępę) widziałam w Gutkowie na drodze, pędziła przez tory do lasu... Przeżyła zetknięcie z ludzką cywilizacją. Zobaczyć je w naturalnym środowisku - bezcenne. Pozdrawiam i czekam na więcej, Kasia z Olsztyna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stawek ma zachodnią wystawę i ptakom miło jest wygrzewać sie w zachodzącym słońcu. Na spotkanie z łosiem czekam, podobno jest cały czas w okolicy. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam!

   Usuń
 2. czy to ten po prawej stronie gdy się od Ciebie wychodzi na łąki, ukryty w zielsku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jak się idzie w kierunku wsi, po prawej stronie. Widziałeś go w dobrej kondycji, a teraz jest metrowa plaża i pewnie dlatego ten brodziec.

   Usuń
 3. Widzę, że niektórzy już namierzyli Pani Królestwo, a że nigdy nie byłem w Marunach .... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy byli nie wiem kiedy i podobno wabili lisa właśnie na tych łąkach i widzieli świeże tropy łosia. Stawek jest malutki ale pięknie położony. Od wschodu i północy jest wysoka skarpa ze starodrzewiem, od południa krzaczory i trzciny. Zaciszne miejsce obrośnięte irysami, z uroczą, cholera starą oponą na środku. Widać go z szosy i to naprawde nic ciekawego. Przy drodze Barczewo Barczewko ( Stajnia u Robsonów, ośr. jeźdz. Ekwador) jest piękne jezioro Dabrówka - 6 ha, z różnymi różnościami i ze 200 m wczesniej w kierunku Barczewa mokradło na którym też jest ciekawe towarzystwo. I to polecam.

   Usuń
 4. Lubie bardzo Twoje ladne foty, w ogole ladne foty lubie, to miejsce jest bardzo urodziwe, jak pewnie Twoja Warmia, ktorej nie znam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! To naprawdę mały stawek o gliniastym podłożu do którego z górki spływają wody powierzchniowe, ale za to na brzegu rosna żółte irysy, jakieś trawy, trawki, trzcina i takie miejsca lubią kaczki.

   Usuń
 5. Maruny to piękny kawałek naszej planety. Może na pierwszy rzut oka niepozorny, ale dla widzących - cudowny. Te pagóry, zieleń, łąki, przestrzeń i światło. Chyba muszę odwiedzić wkrótce :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie dzisiaj pomyślałam, że tęskno mi za Pani pejzażami. Bliżej wsi wypasają krowy, a za szosą zaraz zacznie się koszenie. Jednego mi brakuje, kawałka płaskiego terenu by zobaczyć prawdziwy wschód słońca i księżyca, a tu jak okiem sięgnąć zazębiające się lasy.

   Usuń
 6. Ciekawe tam gatunki zalatują, fajny zbiornik jednym słowem, ładnie wygląda w kadrach :-)))

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On rzeczywiście ładnie wygląda, mimo, że jest malutki, szczególnie jak wody jest trochę więcej. Niestety na Warmii już drugi z kolei suchy rok. Pozdrawiam!

   Usuń