środa, 15 marca 2017

Żurawie we mgle

Noc z lekkim przymrozkiem, świt mglisty, ale pogodny. Żurawie od czwartej rano są na łące, rozglądają się, żerują, krzyczą. Światło na horyzoncie obiecuje ciepło, i słońce. Wiedzą, że dzisiaj tak właśnie będzie, wystarczy tylko poczekać, aż mgła nacieszy się ich towarzystwem, aż zmęczona usiądzie na łące i nastanie piękny, promienny, tak bardzo wyczekiwany poranek.
12 komentarzy:

 1. Grażynko, bardzo mi się podoba pierwsze, drugie i przedostatnie zdjęcie, każde z innego powodu. Zobacz jak fajnie znana nam rzeczywistość zmienia się pod wpływem światła i mgieł. Wiem, że to banał ale niezmiennie od lat mnie to zachwyca, bo wiem, że ten sam krajobraz potrafi być monotonnie szary i ponury. Dzięki zmianom, mamy okazję będąc na miejscu, żyć w wielu różnych wszechświatach i to mnie zachwyca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I mnie też. Masz rację, mgły i takie a nie inne światło sprawiły, że mimo, że nie było jakiejś specjalnej historii, postanowiłam zdjęcia pokazać chociaż na początku myślałam, że wszystko pójdzie do kosza. Dzięki Krzysiu!

   Usuń
 2. Przepiękne! I to wszystkie! Uwielbiam takie kolory i takie klimaty. Szkoda, że ostatnio jakoś ich coraz mniej. Dziś wstaliśmy przed czwartą i ... położyliśmy się z powrotem, ale co tam. Spróbujemy jutro!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Wojtek! Szkoda, że nie chciały stać w miejscu tylko się rozłaziły :)) Jutro może być ciekawie.

   Usuń
 3. Bardzo lubie mgly, w realu i na zdjeciach..a jeszcze z zurawiami! przedostatnie zdjecie cudne. i to pierwsze z sarenka tez...czy Ty tak wczesnie wyruszylas w teren? o czwartej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, nie nie, o czwartej obudził mnie ich krzyk, stały na mojej łące 200 metrów od domu, a potem przeszły na pole sąsiada. Byłam tam o 5.30 i bardzo chciałam mieć je na tarczy wschodzącego słońca, ale one miały inne plany. Pogoda była zupełnie przypadkiem i to jest zaleta mieszkania na wsi, chwila i jesteś w terenie. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. U Ciebie już wiosna zagościła,świetne zdjęcia żurawi.U mnie też te ptaki odzywają się po polach,wszystko budzi się do życia ,cudowne,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powoli się wypełnia, jak pokażą sią pączki na drzewach to już będzie dobrze. Dziękuje i pozdrawiam.

   Usuń
 5. Piękny klimat wiosny! Takie kadry lubię najbardziej. Przy okazji chciałam zapytać jak współpraca z nowym obiektywem? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Poza tym, że jest bardzo ciężki jest jeszcze to, że zwykle ze statywem wyłączałam redukcję drgań w aparacie, a teraz doszły jeszcze dwa rodzaje redukcji w obiektywie. I nie wiem jak to działa, teoretyczne rozważania jakoś mnie nie przekonują, a w praktyce bywa różnie.

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ostatnio takie poranki na Warmii to rzadkość.

   Usuń