poniedziałek, 19 grudnia 2016

Coś skrzydlatego i kudłatego

(„Napój cienisty” Bolesław Leśmian)

Coś tam mignęło dalekiego
Wbrew niedalekiej wodzie -
Coś tam wezbrało rosistego
W ogrodzie - w ogrodzie!

Coś się spełniło skrzydlatego
Nad przynaglonym kwiatem! -
Coś tam spłoszyło się bożego
Pomiędzy mną a światem!...


Może są nazbyt kruche, nazbyt ulotne, może zbyt kudłate, za to natura w swym twórczym mistrzostwie obdarzyła je takim kształtem , kolorami  tak dobranymi, tak połączonymi, że zdają się być idealne.  Motyle!


PS

Dziękuję za cierpliwość, była ponad setka, więcej wyrzucić nie miałam serca.


20 komentarzy:

 1. Motyle - tak!
  I w ogóle owady. Z bliska są niesamowite!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarzuciłam je trochę w tym roku i przeglądając zapasy zobaczyłam na nowo.

   Usuń
 2. Dziękujemy za NIESAMOWITĄ motylą sesję!!! Bardzo ciekawe gatunki!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję i przepraszam, że bez oznaczeń, ale kogo to w grudniu obchodzi.

   Usuń
 3. Motyl jaki jest, każdy widzi ;-) A że jest piękny, to nie ulega wątpliwości! A i zbiór piękny :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nazbierało się tego i tak trochę na odczarowanie słońca się włożyło. Dziękuję!

   Usuń
 4. Napisz jeszcze tylko, że to z ostatniego tygodnia, a przeprowadzę się do Marun i już tam zostanę:) Tak poważnie, to mnóstwo tu fajnych zdjęć, a fotografowanie motyli wbrew pozorom nie jest takie proste. PS. Jeszcze półtora miesiąca!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :))) Oczywiście, że z ostatniego tygodnia, mam tu pod ziemią tajną farmę :)) Eee..., no dobra, to sałatka ze wszystkiego, od czasu kiedy nauczyłam się je focić, a nie było do czego włożyć. Dziękuję! PS. Wyjątkowo ciężko się czeka w tym roku, żeby choć trochę słońca, śniegu...

   Usuń
 5. Bardzo lubie te kolorowe stworzenia...na dodatek jeszcze pieknie przysiadaja na kffffiatuszkach, te zdjecia przypominaja , ze istnieje jeszcze inna pora roku, taka wlasnie, ja czekam co prawda na biala sniezna zime, ale jak na razie mam za oknem szaroburo...zdjecie dwunaste dla mnie najpiekniejsze. Pozdrawiam i niech Ci beda spokojne dni swiateczne..i zdrowia zycze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez je lubię, zwłaszcza, że na nich nauczyłam się fotografować, a w taki bezsłoneczny czas są pociechą:) To jest rusałka osetnik. Dziękuję i wzajemnie.

   Usuń
 6. Absolutnie cudowne i dały mi dzisiaj prawdziwy relaks dla umęczonych ciemnością oczu :). Mgła tak gęsta, że można tasakiem ciąć, a tu takie skarby, kolorowe skarby! Pozdrawiam, Kasia z Olsztyna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się zwłaszcza, że mnie sprawiły taką samą radość jak je łowiłam w archiwum. :) Wszyscy tęsknimy za słońcem, może pod choinkę, w prezencie , odrobinkę... Dziękuję serdecznie i także pozdrawiam

   Usuń
 7. Jak mi dobrze i błogo!!! Dziękuję za tę odrobinę motylowego słońca, bo dzięki nim przypomniałam sobie, że taki świat naprawdę istnieje i że mi się to tylko nie śniło:)! Jutro i w czwartek ma być nieco więcej słońca, więc proponuję spacer w poszukiwaniu tych skrzydlatych dinozaurów, pomijając tę mało istotną oczywistość, że nie ma szansy na ich znalezienie:). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Jeśli słońce będzie, nie będzie wiatru i temperatura skoczy powyżej 7 st to mogą się obudzić pawiki. Ale bez chwili namysłu zamienię to na chociaż trochę śniegu w Święta.

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Ja też uwielbiam i żałuję, że w tym roku poświęciłam im tak mało uwagi. Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Grażynko, przepiękna kolekcja, większość widzę po raz pierwszy, może kilka potrafiłbym nazwać, ale i tak najbardziej bezcenne okazało ciepełko jakie tymi zdjęciami wlałaś w nasze serca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, to właśnie z tęsknoty za ciepełkiem popełniłam ten pościk.

   Usuń
 10. Wspaniała kolekcja! Wybaczam w związku z tym, że zwichnęłam sobie paluszek od scrollowania ;)
  (Plus ukłony świąteczne)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i dmucham na paluszek, czasem coś mnie najdzie i odprawiam takie brewerie. Dziękuje i składam uszanowania poświąteczne.

   Usuń