wtorek, 28 października 2014

Rosa

Jeszcze przed wschodem słońca widać było, że to będzie piękny dzień. Piękny, ale trochę krótki i pewnie, dlatego wszyscy od rana się śpieszyli. Słońce zamiast wylegiwać się w mięciutkich mgłach zerwało się i ruszyło pędem w górę. Ptaki zamiast siedzieć spokojnie na gałązkach latały to tu to tam zbierając otumanione porannym przymrozkiem muchy. Wiedziały, że godzinę później trzeba będzie się zdrowo napracować by złapać coś do jedzenia. Idąc na łąkę spotkałam i sikory i raniuszki i stado czyżyków. Do zdjęcia jednak przystanął tylko kowalik, 


ale i ten usłyszawszy pierwsze pstrykniecie zawołał
- Nie mam czasu, lecę!
I tyle go widziałam. Poszłam, więc na zwykły spacer brzegiem marnego strumyka, który czasami bywa rwącą rzeczką Marunką.
A słońce? Słońce rozpuściwszy szron, stroiło krople rosy blaskiem pereł i diamentów. 
A trawa? Trawa „… myśląc, że czary do niebios ją niosą, rozczulona płakała perłami i rosą…”
Uwielbiam Leśmiana!8 komentarzy:

 1. Grażynko, świetnie napisane, a i zdjęcia no, no, no, nie powiem. Ja się w ostatnim poscie ... zasójczyłem, Ty w tym zatrawiłaś, żeby nie powiedzieć zarosiłaś :))) piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Krzysiu! Zasójczyć to bardzo ładne określenie, zatrawić a nawet strawić także ale u mnie ostatnio jest bardzo dużo srok więc chyba wkrótce będa musiała się ... e nie, napiszę ładnie, zauroczyć srokami.

   Usuń
 2. Jesień jest piękna i Pani potrafi to pokazać. Zazdroszczę tych poranków. Odkąd zmienił się czas, nie nam niestety na nie ... czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach dziękuję! Prawdę powiedziawszy wolałabym ptaki i zwierzaki ale ostatnio nie mogę za nimi nadążyć. Brak czasu bywa czasem dokuczliwy.

   Usuń
 3. No i czyż trzeba człowiekowi czegoś więcej do szczęścia! Wystarczy wyjść na łąkę, a gdy się jeszcze ma aparat, to takie cuda można uwiecznić! Piękne zdjęcia, bardzo mi się podobają, uwielbiam takie właśnie spojrzenie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niczego mi wiecej nie trzeba szczególnie jeśli Pani sie podoba. Uciechę miałam, że mogłam nie szukać ostrości a wręcz przeciwnie i wtedy dopiero cudeńka było widać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa, nie wiem, czy sobie zasłużyłam... :-)

   Usuń
 5. Rosa plus słoneczny dzień i wyszły wdzięczne kadry :-) a przy okazji kowalika udało się wypatrzeć :-)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń